Zespół - Poradnia Petra


Terapeuci

Dorota Ciastek

Kierownik poradni PETRA, od 1999 roku związana zawodowo z Centrum Odwykowym SPZOZ. Magister pedagogiki (Uniwersytet w Białymstoku) oraz magister psychologii o kierunku psychologia kliniczna (Uniwersytet SWPS). Studiowała w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie, gdzie w 2008 roku zdobyła tytuł Certyfikowanego Specjalisty Psychoterapii Uzależnień (Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii). Obecnie skupiona na podejściu psychotraumatologicznym w pracy z pacjentem. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS pod kierunkiem dr hab., prof. Elżbiety Zdankiewicz-Ścigały, gdzie otrzymała tytuł zawodowy psychotraumatologa. Jest również terapeutą EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR i Polskiego Towarzystwa na rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz.

Joanna Meissner

Absolwentka wydziału Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna). Ukończyła Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz szkolenie z zakresu terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi realizowane w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta integracyjny w trakcie kształcenia w Szkole Psychoterapii Humanistycznej Intra. Doświadczenie zawodowe zdobywała w oddziale psychiatrycznym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i na oddziale stacjonarnym leczenia uzależnień Szpitala MSWiA w Otwocku. 

Paula Brzezińska

Magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego oraz Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Uczestniczyła w warsztacie „Trening uważności (mindfulness) jako metoda zapobiegania nawrotom w uzależnieniu”. Ukończyła kurs redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności MBSR (Mindfulness–Based Stress Reduction).

Joanna Kacprzak

Magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Aktualnie w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii przygotowującej do uzyskania Certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (szkolenie w nurcie integracyjnym). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach leczenia uzależnień i specjalistycznej Poradni OPTa w Warszawie. 

Katarzyna Bagińska

Magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego oraz Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji.

Lekarz

 

Katarzyna Dendek

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii. Obecnie w trakcie specjalizacji z seksuologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowała również w Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi w języku angielskim w ramach programu LLP Erasmus. Pierwsze lata specjalizacji z psychiatrii odbyła w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, kolejne w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Obecnie pracuje ambulatoryjnie w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Poradni Odwykowej PETRA.

 

 

Punkt Obsługi Pacjenta

 

Monika Zabielska

Katarzyna Kuzman

Magdalena Paź-Meunier

 

 

SPZOZ Centrum Odwykowe

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 22 870 03 77
sekretariat@centrumodwykowe.waw.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony